Engelsiz Spor Gönüllüleri: Kerem ARDA

Programın Açıklaması  

Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmiştir. Engelliler Haftası toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli bireylerin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılan önemli bir haftadır.

Ülkemizde ulusal ve uluslararası başarılara sahip olan, Türk Paralimpik Spor Dünyasının önemli sporcu ve antrenörlerinin  ilham verici deneyimleri, kariyer ve başarı hikâyelerini dinleyeceğimiz bilgi ve tecrübe dolu bir etkinlik olması amaçlanmıştır.

Program Tarih ve Saati: 10 Mayıs 2021. 20:45 – 22:00

Konuk : Kerem ARDAEngelli Bireylerde Spor ve Eğitim Bilimleri Derneği Başkanı

Konuşmacı İletişim: LinkedIn / Instagram

İstanbul 1985 doğumlu olan Kerem Arda, Marmara Üniversitesi Spor Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans mezunudur. Yüzücülük yılları sonrasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve özel sektörde Engelli Bireyler ve Spor üzerine hem antrenörlük hem koordinatörlük görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Eğitim kurullarında görev aldı. Yüzücülük yaşamına master seviyede devam etmekte olup, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda aktif olarak yer almaktadır. Türkiye’de Engelli Bireyler ve Spor üzerine hem teorik hem de uygulamalı olarak akademik çalışmalar yapmaktadır, 2018 yılında Engelli Bireylerde Spor ve Eğitim Bilimleri Derneğinin kurucu başkanlığını üstlenmiştir.

Etkinlik Tarihi

Etkinlik Tarihi: 10 Mayıs 2021

Etkinlik Saati:  20:45

Paylaş