Engelsiz Spor Gönüllüleri: Dr. Duran ARSLAN

Programın Açıklaması  

Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmiştir. Engelliler Haftası toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli bireylerin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılan önemli bir haftadır.

Ülkemizde ulusal ve uluslararası başarılara sahip olan, Türk Paralimpik Spor Dünyasının önemli sporcu ve antrenörlerinin  ilham verici deneyimleri, kariyer ve başarı hikâyelerini dinleyeceğimiz bilgi ve tecrübe dolu bir etkinlik olması amaçlanmıştır.

Program Tarih ve Saati: 10 Mayıs 2021. 20:45 – 22:00

Konuk: Dr. Duran ARSLANEBSED Kurucusu / Milli Antrenör:

Konuşmacı İletişim: Instagram

1979 Doğumlu olan Dr. Duran Arslan, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olup Vasil Levski Ulusal Spor Akademisinde Engelli Bireyler ve Spor üzerine doktora yaptı. Gençlik ve Spor bakanlığında hizmet verdi. Üniversitede öğrencilik yıllarından bu yana engelli bireyler ve spor üzerine alt yapı çalışmalarında bulundu. Tüm engel gruplarında yapmış olduğu eğitim çalışmaları ile beraber milli takımlara onlarca sporcu kazandırdı ve Milli takımlarda antrenör olarak görev yaptı. Federasyonların antrenörlük eğitim programlarına eğitimci olarak katıldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve üniversitelerde fahri olarak görev almaktadır. 2018 yılında Engelli Bireylerde Spor ve Eğitim Bilimleri Derneğinin kurucuları arasında bulunmaktadır.

Etkinlik Tarihi

Etkinlik Tarihi: 10 Mayıs 2021

Etkinlik Saati:  21:00

Paylaş