Tüm Dünya ile Aynı Anda, İzmir’de!

  • GÖKÇE,

Spor Gönüllüleri ile 2016 Wings for Life World Run sayesinde tanıştım. Tüm Dünya’da aynı anda başlayan, gelirinin omurilik felçlilerine gittiğini öğrendiğim bu yarışta “koşamayanlar için koş”anlara destek vererek başlamıştı bu ailenin bir parçası olma serüvenim. Yaşayacağım heyecanların başlangıcıydı, henüz bilmiyordum tabii, beni heyecanlandıran nice anlar yaşayacağımı.

Birileri için gönüllü olmanın yanında, ekip olma, birlikte hareket etme, doyasıya eğlenme ve yeni dostluklar edinme, yeni şeyler keşfetme keyfinin ne muazzam olduğunu, yaşayınca anladım. Bu sayede sadece haz ve manevi zenginleşme değil, bir de kariyer denilen o süslü kelimenin içini dolduracak, liderlik, kriz yönetimi, organizasyon yönetimi, iletişim, motivasyon gibi, hiçbir kursta öğrenilemeyecek yetkinlikleri deneyimleme fırsatı sunulmuştu.

Bir kez bu tadı aldı mı insan arkası geliyor zaten. Organizasyon aynı olsa bile kazanılanlar hep daha fazlası oluyor. 2016’da Wings for Life ile başlayan Spor Gönüllüleri ailesinin bir parçası olma hikâyesi, İzmir’den İstanbul’a sürüklenmeye yetecek kadar heyecanlandırıyor. Her organizasyonda, dostluklar, t-shirtler, anılar, hikâyeler biriktiriliyor; kariyer hedefine bir adım daha yaklaşılıyor. Görevler aynı olsa da kazanılanlar hep daha fazlası oluyor…

Paylaş