Şubat Etkinliklerimiz Kapsamında 13 Şubat’ta Spor Psikoloğu Arda Coşkun ve Artistik Cimnastik Avrupa ve Dünya Şampiyonumuz İbrahim Çolak ile Buluştuk

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği projesi olan Spor Gönüllüleri Akademi programlarımızla her ay sektörün değerli isimlerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Şubat etkinlikleri kapsamında 13 Şubat cumartesi akşamı online konferansımızı Zoom ve YouTube üzerinden yaptığımız yayınla gerçekleştirdik.

2 oturumdan oluşan programımızın ilk oturumunda Spor Psikoloğu Arda Coşkun’u konuk ettik. Coşkun, profesyonel basketbol kariyerinde emin adımlarla ilerlerken psikolojinin performans üzerindeki etkisini ve ülkemizde bu konuda yeteri kadar çalışma olmadığını fark ederek spor psikolojisi alanının öncülerinden olmaya karar verdi. Spor Psikoloğu Arda Coşkun, sporda odaklanma ve hedef belirleme gibi önemli konu başlıklarıyla spor gönüllülerine sunumunu yaptı. Katılımcılarımızın chat üzerinden sormuş olduğu sorulara içtenlikle cevap verdi.

Programımızın ikinci oturumunda ise Milli Sporcumuz, Artistik Cimnastik Avrupa ve Dünya Şampiyonu İbrahim Çolak bizlerleydi. Milli Sporcumuz Şampiyonluk Yolunda yaşadığı süreci spor gönüllüleri ile paylaştı. İbrahim Çolak, The Çolak hareketi hakkındaki merak edilen detayları anlattı. Spor Gönüllüleri Akademi ekibinin yapmış olduğu sürpriz ile İbrahim’in Antrenörü Yılmaz Göktekin’i de programımızda konuk etmiş olduk. Milli Sporcumuza Tokyo 2020 yolunda başarılar dileyerek 13 Şubat etkinliğimizi sonlandırdık.

Programın gerçekleşmesinde katkıları olan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonuna,

Bizlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşan Spor Psikoloğu Arda Coşkun’a, Milli Sporcu İbrahim Çolak’a ve spor gönüllülerine teşekkür ediyoruz.

Paylaş