Sporda Odaklanma ve Hedef Belirleme – Arda COŞKUN

Programın Açıklaması
Sporda doğru hedef belirlemek ve bu hedefe giden yolda sağlam adımlarla yürümek bu süreçleri doğru yönetebilmek isteyenlerin kendini geliştirebilmesi eğitimin amacıdır.

Programın Alt Başlıkları

  1. Spor Psikolojisi (genel anlamda nedir? ne işe yarar vb.)
  2. Sporda Odaklanma
  3. Sporda İç-ses
  4. Sporda Hedef Belirleme
  5. Sporda Zihinsel Antrenman
  6. Sporda İmgeleme Çalışmaları
  7. Sporda Performans Rutinleri Oluşturma
  8. Stres Kaygı ve Duygu Kontrolü
  9. Sakatlık Sonrası Tedavi Sürecinde Psikolojik Destek

Eğitmen
Spor Psikoloğu / Mentalift Kurucusu / Kadir Has Üniversitesi Koordinatörü
Arda COŞKUN / https://www.linkedin.com/in/arda-coskun-00341269/

Profesyonel basketbol kariyerinde emin adımlarla ilerlerken psikolojinin performans üzerindeki etkisini ve ülkemizde bu konuda yeteri kadar çalışma olmadığını fark eden Arda Coşkun 18 yaşındayken profesyonel basketbol kariyerini bırakıp ülkemizde spor psikolojisi alanının öncülerinden olmaya karar verdi. Yurt içi ve yurt dışı eğitimleri ve çalışmalarıyla kendisinin de bizzat yaşadığı antrenman performansını sahaya yansıtamama, konsantrasyon, heyecan yönetimi, motivasyon, zorluklarla mücadele gibi birçok alanda elit seviyeden amatör düzeye, sporcular ve takımlarla çalışmalarını 10 seneyi aşkın bir süredir devam ettirmektedir.
Uygulamalı çalışmalarını kurucusu olduğu Mentalift bünyesinde sürdürürken, akademik çalışmalarını ülkemizde spor psikolojisi alanını geliştirmek, güncel araştırmaları takip etmek ve uygulamalarına katmak adına birçok okul ve üniversitede eğitmen ve araştırmacı kimliği ile sürdürmektedir. Coşkun, “Kontrol edebileceklerini, kontrol et!” yaklaşımı ile birey ve grupların kendileri ile ilgili kontrol edebilecekleri faktörler üzerinde çalışarak potansiyellerine ulaşmalarına destek sağlıyor.

Eğitim Tarihi
Eğitim Tarihi: 13 Şubat 2021
Eğitim Saati: 19:30

Paylaş