spor ve kadın nalan ural

Spor ve Kadın – Nalan URAL

Konuşmacı: Nalan URAL

6 Mart 2021 /20:30

Eczacıbaşı VitrA Menajeri

Biyografi:

1981-1997 yılları arasında Milli Takım’da yer aldı ve 250 kez milli formayı giydi. Milli Takim’da dört yıl, sekiz yıl oynadığı ve yetiştiği Eczacıbaşı kulübünde de iki yıl kaptanlık yaptı. 1997 yılında voleyboldaki oyunculuk kariyerine veda eden Ural, ayni yıl hem Milli Takım’da hem de Güneş Sigorta’da menajerlik görevini üstlendi. Nalan Ural sporcu olarak; bir kez Balkan Sampiyonası, üç kez Bahar Kupası’nda “En iyi smaçör”, bir kez Avrupa Sampiyonası’nda “En iyi defansçı”, Türkiye Birinci ligi’nde ise bes kez “En degerli oyuncu” ve bir kez de Olimpiyat Komitesi tarafından “En degerli bayan voleybolcu” seçildi.

Oynadığı takımlardan Eczacıbaşı ile iki kez Türkiye Sampiyonluğu’nu, bir kez Cumhurbaskanlığı Kupası’nı, bir kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası dördüncülüğünü, bir kez Avrupa Konfederasyon Kupası ikinciliğini kazandı. Emlak Bankası ile bir kez Türkiye Şampiyonluğu’nu, bir kez Türkiye Kupası’nı, Vakıfbank ile de bir kez Türkiye Şampiyonluğu’nu, bir kez de Türkiye Kupası’nı elde etti.

Ural, menajerlik yaptığı dönemde ise kulüp takımlarıyla; bir kez Avrupa Top Teams, bir kez Challenge Kupası’ni kazandı. Bir kez CEV kupası üçüncüsü, bir kez de Avrupa Şampiyonlar Ligi dördüncüsü ve iki kez Türkiye Şampiyonu oldu. Milli taıimlarla; 1997’de Bahar Kupası ikinciliğini, 2006’da Dünya Şampiyonası onunculuğunu elde etti.

Nalan Ural, 2010-2011 sezonundan bu yana menajeri olduğu Eczacibasi VitrA Takımı’yla bir Türkiye Şampiyonluğu, iki Türkiye, iki de Süper Kupa kazandı.

1965 Adana dogumlu olan Nalan Ural, evli ve bir çocuk annesi. Ural, ITÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu.

Paylaş