Nişantaşı Üniversitesi Spor Gönüllüleri Kulübü

Nişantaşı Üniversitesi Spor Gönüllüleri öğrenci kulübü kuruldu. Nişantaşı Üniversitesi’nde Spor Gönüllüleri Kulübü kurularak gönüllülük faaliyetleri ile ilgili çalışmalara başlandı.

Gönüllülük kavramının son zamanlarda öneminin artmasıyla beraber üniversitelerde spor gönüllüğü başta olmak üzere bir çok gönüllü kulüp faaliyete geçti. Kulübün akademik danışmanı ve gönüllümüz Öğr. Gör. Cemal Özman konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Üniversite okuyan gençlerin kariyer gelişimine olumlu bir katkısı olan gönüllülük kavramı bu kulüpler sayesinde öğrencileri gönüllü olmaya teşvik etmektedir.

Gönüllülük kavramının bir iyilik ağacı gibi yayılması için üniversitemizde böyle bir kulüp kurmaya karar verdik ve öğrencilerin kulübe ilgisinin çok yoğun olduğunu gördük. Öğrencilerimizle beraber güzel etkinliklere katkı sağlayacağımı düşünüyoruz ” ifadelerine yer verdi.

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği olarak bu tarz kulüplerin üniversitelerin çatısı altında daha çok açılmasını ve aktif bir şekilde çalışmasını temenni eder, Nişantaşı Üniversitesi Spor Gönüllüleri kulübüne başarılı işlere imza atmalarını canı gönülden dileriz

Paylaş