32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Yapıldı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen yarışa bin 765 sporcu katıldı.

Türkiye’nin ve İstanbul’un spor yoluyla tanıtımı ile turizmine büyük katkı sunan yarış, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyircisiz olarak gerçekleştirildi. 

Organizasyonda ulusal ve uluslararası sağlık kuruluşlarının tavsiyeleri doğrultusunda tedbirler alındı.

Yarışmacılar, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında başlangıç noktasına 3 ayrı gemiyle taşındı. Yüzücüler, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun startı vermesiyle Anadolu yakasındaki Kanlıca İskelesi’nden gruplar halinde İstanbul Boğazı’na atladı. Yüzücülere, parkur boyunca herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda müdahale edebilmek için deniz araçları eşlik etti.

200 Spor Gönüllüsünün görev aldığı organizasyonda gönüllüler organizasyonun gerçekleşmesine büyük katkı sağladı. Siperlik- Maske, Sosyal Mesafe ve hijyen konularının ön planda tutulduğu, 10’ar kişilik gruplar halinde  Takım Liderleri ile görev alanına etkinlik pandamı sürecinde gönüllü yönetiminde dünyaya örnek olacak bir çalışmadır.  Türkiye’nin spor organizasyonları arasında  en uzun süreli gönüllü programı bu yılda Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği’nin katkılarıyla başarılı şekilde gerçekleşmiştir.

Paylaş