Şenol Güneş - Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği Başkanı

Değerli Spor Gönüllüleri,

Spor Gönüllüleri olarak 10. senemizi kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Spor gönüllülüğü kültürünün yayılması ve sürdürülebilir olması amacıyla çıktığımız yolda, ülkemizde gerçekleşecek büyük spor organizasyonlarında ilk akıllara gelen platform olmakla beraber, binlerce spor gönüllüsünün olduğu bir yapıya sahip olması bizi çok heyecanlandırıyor.

2012 yılında Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ile başlayan Spor Gönüllüğü hikayemizde; ülkesini seven, Türk Sporu’nun en iyi yerlere gelmesi için emek veren, ülkemizde gerçekleşen spor organizasyonlarının dünya standartlarında olması için gece gündüz var gücüyle çalışan arkadaşlarımla harika projelerde yer alarak, güzel işler başardık.

Türkiye’de gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında spor gönüllülüğünün daha iyi yerlere gelmesi ve tanınmasında büyük bir rol üstlenen ekibimizle aynı değerlerin etrafında buluşuyor, ortak hayallerin peşinden birlikte koşuyoruz. Sevgi, saygı, birlik, dayanışma ve takım olmak gibi çok sağlam bağlarla birbirine kenetlenmiş, büyük bir aileyiz.

Katıldığımız uluslararası organizasyonların üst düzey spor yöneticilerinin Türkiye’de spor gönüllüğü konusundaki övgü dolu yorumları, ülkemizi tüm dünyada en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalıştığımızın sadece bir örneğidir.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığına, ancak iyi bir ekip, aynı kararlılıkla uygulanan iyi bir yönetim ve gönlümüzü ortaya koyarak çalışmanın sonucunda başarıya ulaşılacağına inanıyoruz. Başarı kazanmak kadar, onun sürdürülebilir olmasının da önemli olduğunu çok iyi biliyoruz.

Spor Gönüllüleri markasının daha çok kişiye ulaşması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edip, ülkemizin Spor Gönüllülüğü konusuna örnek ülke olmasını ve bu konudaki değerini arttırmaya devam edeceğiz.

Bugüne kadar birlikte harika işler başardığımız takım arkadaşlarıma ve aramıza katılacak yeni arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Biz Büyük Bir Aileyiz.

Öğr. Gör. Şenol Güneş

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği Başkanı