Kontenjan Dolmuştur

27 Şubat Etkinlikleri

Spor Beslenmesinde Güncel Yaklaşımlar

Orçun KÜRÜM

Uzman Diyetisyen

https://www.linkedin.com/in/orcunkurum/

2010 yılında Ankara’da Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Kürüm, okul hayatı boyunca kendini geliştirmek için birçok kongreye katılırken aynı zamanda sosyal gelişimi için satranç, dans, fitness, kitaplar ve müzik ile ilgilendi.

Lisans eğitimi sonrası eğitim düzeyini bir üst seviyeye çıkarabilmek için yüksek lisans için İngiltere’yi tercih eden Kürüm, 2011 yılı Ekim ayında Chester Üniversitesi – Egzersiz ve Beslenme Bilimi (University of Chester – Exercise & Nutrition Science) lisansüstü programını başarı ile tamamlamıştır. Master of Science diplomasını 2012 yılındaki törende elde etme şansı buldu.

Kürüm, İngiltere’de bulunduğu dönemde de uzmanlığı ile ilgili birçok kongre, seminer ve fuarlara katıldı. Futbolcu performansını artırmaya yönelik beslenme programları üzerine hazırladığı master tezi başarılı bulunmuş ve şu an Chester Üniversitesi önemli tezler arşivinde yer alıyor. Aynı araştırmanın poster sunumu Barcelona (İspanya) kentinde 18’incisi düzenlenen ECSS (The European College of Sport Science) uluslararası konferansında gerçekleştirildi.

Kürüm, Egzersiz/Sporcu Beslenmesi konusunda yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi alan Türkiye’deki ilk diyetisyendir. Eylül 2013 yılından itibaren ise danışanlarına daha kapsamlı bir hizmet verebilmek için serbest çalışma kararı alarak kendi danışmanlık merkezini Nişantaşı’nda hayata geçirmiştir.

Eğitim Tarihi: 27 Şubat 2021

Eğitim Saati:  19:30

Marka Sporcu Olmak

İrem YAMAN

Teakwondo Dünya Şampiyonu

Instagram : @iremyamany

Altın avcısı lakabıyla da anılan genç yaşta dünya şampiyonluğunu hak eden İrem Yaman’ın başarıya giden yolda tecrübelerini ve Marka Sporcu Olmak konusunda değerlerini katılımcılarımıza aktarması programın amacıdır.

İrem Yaman, 4 Ağustos 1995’te Ankara’da doğdu. 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. İlk ,orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren olimpiyat şampiyonu olmak isteyen İrem Yaman annesinin teşvikiyle 8 yaşında Taekwondo’ya başladı. Aynı dönemde babası Hasan Yaman’ın Taekwondo hakemliğini bırakıp İrem Yaman’ı çalıştırmaya başlamasıyla profesyonelliğe adım atmış oldu.

2013-2016 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2014 yılında ilk kez katıldığı Ümitler Avrupa şampiyonasında 1. Olarak kendi kariyerindeki ilk uluslararası dereceye ulaşmış oldu. 2015 yılında Rusya’nın Chelyabinsk kentinde yapılan Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olmuştur.2018 yılında Çin’de düzenlenen Grand Slam da şampiyon olan ilk Türk kadın sporcudur. Kadınlarda üst üste 2 Avrupa ve Grand Prix Şampiyonu olan tek kadın sporcu ünvanına sahiptir. 2018 yılında Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından Yılın Kadın Sporcusu seçilmiştir. Hala Selçuk Üniversitesi’ndeki yüksek lisans eğitime devam etmektedir. Hedefi kariyerinde tek eksik bulunan Olimpiyat Madalyasını kazanmaktır.

Söyleşi Tarihi

Eğitim Tarihi: 27 Şubat 2021

Eğitim Saati:  20:30

ETKİNLİK SÜRECİ:

Çevrimiçi eğitim ve söyleşi programı (Zoom)

19:30 – 21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Başvuru formunu dolduran kişilere SMS gönderilerek WhatsApp gruplarına bağlantı linki ile katılmaları sağlanacaktır.

Programa katılan kişilerin devamlılık durumu ve süre kontrolü yapılarak dijital sertifikaları www.sporgonulluleri.com/sertifika (bu linke tıklayarak da ulaşabilirsiniz) sayfamızda yayınlanacaktır.

NEDEN KATILMALISINIZ?

Spor sektöründe ismi duyulan başarılı kişilerin bilgi ve deneyimlerini öğrenebilirsiniz.

Kendinizi tanıma yolculuğunda önemli ipuçları edinerek, doğru hedef belirleyebilir ve bu hedefe odaklanabilirsiniz.

Alanda başarılı olmak için karşınıza çıkan engelleri nasıl aşacağınız konusunda tecrübeli kişilerden ilham alabilirsiniz.

ektörde önde gelen isimlerin bakış açısını öğrenerek hayata farklı bir pencereden bakabilirsiniz.

Kontenjan Hakkında Önemli Uyarı:

Lütfen programa kesin katılım sağlayacaksanız başvurunuzu tamamlayınız. Programa seçilip, katılmayı iptal eden katılımcılar kontenjan nedeniyle diğer potansiyel katılımcıların programa katılmasına engel olmaktadır. Programa seçilip, katılmadığınız takdirde Spor Gönüllüleri Akademi’nin 1 yıl boyunca hiçbir eğitiminden ve projesinden yararlanamayacağınızı lütfen unutmayın.

Sorularınız için @sporgonulluleri Instagram hesabımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik Zoom kontenjanı sınırlıdır. Aynı zamanda Youtube kanalımızdan yayınlanacaktır.

Tarih

27 Şub 2021
Expired!

Zaman

19:30 - 21:15

Daha Fazla Bilgi

Kontenjan Dolmuştur!
Online Etkinlik (Zoom)

Yer

Online Etkinlik (Zoom)
Online Etkinlik (Zoom)
Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği

Organizatör

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği
Kontenjan Dolmuştur!