2012 Londra Olimpiyat Oyunları

2012 Londra Olimpiyat Oyunları Gönüllülük Programı Hakkında Genel Bilgiler

Olimpiyat Oyunları gönüllü programları hakkında araştırmaları sizlerle paylaşıyoruz. Londra 2012 Organizasyon Komitesi (LOCOG), Londra Oyunları için 70.000 gönüllünün görev almasını sağladı. İngiltere’nin savaş sonrası döneminden sonra en büyük gönüllü alım kampanyasının oluşturuldu. Olimpiyat sponsorlarından Mc Donald’s, Londra gönüllü programının iletişim partneri oldu.

2012 Oyunlarını başarılı kılmak için ihtiyaç duyulacak gönüllü ekibin dikkatini çekilmesi, seçilmesi ve eğitilmesi için müşteri hizmetleri ve eğitim alanındaki uzmanlığını ve ülke çapındaki varlığını kullandı ve gönüllülerin en büyük sponsoru oldu. Gönüllü bulma ve seçme programı 27 Temmuz 2010’da başladı ve kayıtlar web sitesi üzerinden alındı. Gönüllüler;
sağlık hizmetleri, karşılama hizmetleri, oyun gönüllülerin gibi alanlarda görev alınması planladı. Gönüllü kampanyasını birçok yerel kurum ile iş birliği yaparak yürütüldü.

Kampanyanın kilit ismi Londra Belediye Başkanı; şehirdeki gönüllülerin önemli ulaşım merkezlerinde, ziyaretçi mekanlarında ve başkent sokaklarında Londra2012 ye gelen tüm ziyaretçilerden en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak üzere gönüllü programının en
büyük destekçilerinden biri oldu. Gönüllü alımı, 2012 Londra Oyunlar çalışmaları tam iki yıl önce başlamış ve başarılı bir şekilde program yürütülmüştür.

Detaylı bilgi için Olimpiyat Oyunlarının videosunu izleyebilirsiniz

Paylaş