2008 Pekin Olimpiyat Oyunları

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları Gönüllülük Programı Hakkında Genel Bilgiler

Olimpiyat Oyunları Gönüllülük Programı Genel Bilgiler:
Beijing 2008 Olimpiyat Oyunları, 8 Ağustos 2008-24 Ağustos 2008 tarihleri arasında gerçekleşti. 28 yaz sporuna ev sahipliği yaptı. Oyunlara dünyanın çeşitli yerlerinden gelen yaklaşık 20.000 akredite edilmiş medya mensubu ile 10.500 sporcu katıldı. Uluslararası gönüllü katılımının çok yoğun olduğu Çin’deki ilk Olimpiyat Oyunlarının başlamasından 500 gün önce, Pekin Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için gönüllü programı açılmış ve çalışmalar başlatılmıştır.

Pekin Olimpiyat Oyunları Düzenleme Komitesinin (BOCOG) ve Pekin Olimpiyat Oyunları Gönüllü Çalışma Koordinasyon Grubunun, Çin anakarasının dışındaki Olimpiyat ve Paralimpik gönüllüler için alım hareketini başlattı. Olimpiyat Oyunları için yaklaşık 70.000 ve Paralimpik Oyunlar için yaklaşık 30.000 gönüllü alımı yapıldı. Oyunlara toplamda 410.000 ‘den fazla gönüllü başvurusu yapıldı. 

Pekin Olimpiyat gönüllü programı, “Gülen Pekin” ana kampanya temasını ve altı çalışma projesini içeriyordu: Olimpiyatların Gönüllü Hizmet Projesi, BOCOG Öncesi Oyunlar Gönüllü Projesi, Oyun Zamanı Gönüllü Projesi, Şehir Gönüllü Projesi, Sosyal Gönüllü Projesi ve Olimpiyat Gönüllü Çalışma Mirası Dönüşüm Projesi olmak üzere projeler yürütüldü. #sporgönüllüleri #olimpiyat #eğitimgünleri #sportsvolunteer

Paylaş